Aktualności - Dachy Białystok - Usługi Dekarskie w Białymstoku - Sprzedaż i Montaż

Title
Przejdź do treści

Bramy przemysłowe - na co zwrócić uwagę?

Dachy Białystok - Usługi Dekarskie w Białymstoku - Sprzedaż i Montaż
Opublikowane według w Bramy · 2 Kwiecień 2019
Jeżeli ktoś myśli, że wszystkie bramy przemysłowe są takie same to jest w dużym błędzie. Brama bramie nie jest równa i dokładnie widać to na szczegółowych przykładach. Co prawda są podobne w swojej budowie, ale to szczegóły sprawiają, że brama przemysłowa działa lepiej lub gorzej. W tym krótkim artykule wskażemy na co warto zwrócić uwagę wybierając taką bramę.

Dlaczego brama przemysłowa, a nie garażowa?

Producencie bram segmetowych wyraźnie rozdzielają te dwa typy bram segmentowych. Chociaż zasada działania jest podobna to w przypadku bram przemysłowych istnieje cała gama dodatków, które służą temu, aby lepiej pracowała w obiektach przemysłowych.
Bramy przemyłowe to przede wszystkim wiekszy wybór systemów prowadnic. W bramach do obiektów przemysłowych możemy zastosować prowadnice pionowe czy też prowadnice przemyższone. Takie rozwiązania w bramach garażowych z reguły nie przydają się. Bramy przemysłowe są przystosowane do montażu napędu na wale bramy. Wał ze sprężynami odpowiada za ruch bramy w górę i w dół. Dzięki temu w całym mechaniźmie bramy jest mniej elementów zużywających się podczas pracy.

Napęd do bramy przemysłowej z reguły jest 3-fazowy. Takie rozwiązanie umożliwia intensywną pracę całej bramy. Wiadomo, że silniki 3-fazowe są lepszym rozwiązaniem. Bramę można dodatkowo wyposażyć w takie elementy jak litwa krawędziowa, która zareaguje w sytuacji gdy brama wykryje przeszkodę. To rozwiązanie nie jest tylko sposobem na bezpieczeństwo osób, ale również samej bramy. Trudniej taką bramę uszkodzić.


Usługi dekarskie Białystok
Wróć do spisu treści